افراط گرایان آل سعود دست از سر افغانستان برنمی دارند!

عالمان آل سعود با فتواهای غیر اسلامی خود بارها و بارها مسلمانان را به جان یکدیگر انداخته و با تربیت انتحاری کنندگان، آنها را شستشوی مغزی داده و آماده انجام اینگونه حملات انتحاری می کنند 

تاریخ انتشار:   ۲۲:۴۵    ۱۳۹۰/۹/۱۵

کد خبر: 30027

منبع:

نسخه چاپی

به گزارش بخش سیاسی شبکه اطلاع رسانی افغانستان ( afghanpaper ) ، افراط گرایان از دین برگشته و دشمنان افغانستان قبل از ظهر امروز سه شنبه با حملات تروریستی، عزاداری مسلمانان افغانستان را به عاشورایی دیگر تبدیل کردند و بیش از سیصد نفر از هموطنانمان در کابل، مزار شریف و قندهار را به خاک و خون کشیدند.

این متحجرین همزمان با عاشورای حسینی کودکان، زنان و مردان عزادار را شهید و مجروح کردند تا باری دیگر نشان دهند که هنوز عده ای از خارج افغانستان نمی خواهند تا در کشور ما اتحاد و همبستگی در سایه دین به وجود آید و به هر طریقی که شده سعی می کنند تا جنگ مذهبی به راه اندازند.

محترم کرزی که جهت شرکت در کانفرانس بن در آلمان به سر می برد، انجام این حملات تروریستی را در روز عاشورا کار کسانی دانست که دشمن اسلام و افغانستانند و نمیخواهند که مردم مسلمان افغانستان در زیر چتر اسلام در اتحاد و آرامی زندگی نمایند.

جالب اینکه گروه طالبان نیز در بیانیه ای ضمن محکوم کردن حملات انتحاری امروز، شهادت شهروندان افغانستانی را جنایتی از سوی دشمنان متجاوز خواندند.

به راستی مسئول اینگونه حملات وحشیانه چه کسانی هستند؟ چه کسانی با حمایت مالی و نظامی خود سبب انجام چنین جنایاتی می شوند؟ آنچه در رسانه ها از جمله شبکه الجزیره نشر یافته، این است که لشکر جنگوی پاکستان که سابقه حمله به تجمعات مذهبی شیعیان پاکستان را دارد، مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته است.

درباره این گروه باید گفت: لشکر جنگوی از سوی حکومت پاکستان ظاهرا منحل اعلام شده است اما تا حال حاضر فعالیت های تروریستی این لشکر با حمایت مالی سازمان القاعده ادامه دارد و معمولا هم از سوی دولت پاکستان اقدامی علیه آنان صورت نمی گیرد.

گفته می شود این گروه ارتباط زیاد عقیدتی و نظامی – امنیتی با گروه های افراط گرای سعودی دارد و از سوی علمای وهابی آل سعود هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ فکری تقویت و تغذیه می شوند.

دلیلی که اثبات می کند تفکرات متحجرانه آل سعود عامل این حملات انتحاری در افغانستان است، اینکه عالمان آل سعود با فتواهای غیر اسلامی خود بارها و بارها مسلمانان را به جان یکدیگر انداخته و با تربیت انتحاری کنندگان، آنها را شستشوی مغزی داده و آماده انجام اینگونه حملات انتحاری می کنند.

به عنوان نمونه شیخ "عبدالعزیز آل الشیخ" مفتی اعظم حاکمان وهابی سعودی، در جدیدترین فتوای خود مدعی شد که عزاداری برای امام حسین(ع) شرعاً جایز نیست. وی بدون اشاره به آن دسته از روایات اهل سنت که بر حزن و گریه پیامبر(ص) بر مصیبت امام حسین(ع) اشاره صریح دارد؛ گریه و عزاداری برای امام حسین(ع) را نامشروع خواند و گفت اسلام از این عزاداری بیزار است.

وی پیش تر نیز ادعاهایی را درباره واقعه عاشورا مطرح کرده و بیعت با یزید را بیعتی مشروع تلقی کرده بود و امام حسین(ع) را به علت امتناع از بیعت با این فرد فاسق، (معاذالله) خطاکار برشمرده بود!

این تفکر در عربستان حاکمیت دارد به گونه ای که زمانیکه مسلمان اعم از سنی و شیعه در بسیاری از کشورهای مختلف جهان مشغول سوگواری شهادت اباعبدالله الحسین(ع) هستند ،در عربستان درهای مساجد و حسینیه ها را می بندند و شیعیان را بازداشت کرده و جلوی نصب پرچم های تبلیغاتی مذهبی را می گیرند.

واقعا هیچ کس نمی داند که این افراط گرایان آل سعود که بنیانگذار طالبان و القاعده هستند تا کی می خواهند به این دشمنی با خاندان پیامبر (ص) ادامه دهند و با تفکرات متحجرانه خود بین مسلمان نفاق بیندازند؟

ولی باید آنها بدانند که  با انجام چنین اعمال وحشیانه هیچگونه خللی در اتحاد و همبستگی مردم افغانستان بوجود نیامده، بلکه نفرت و انزجار مردم افغانستان در برابر دشمنان کشور شان بیشتر خواهد شد و به کوری چشم دشمنان، مردم مسلمان شیعه و سنی افغانستان در کنار یکدیگر مانند گذشته مسالمت آمیز زندگی خواهند کرد.


منبع: http://www.afghanpaper.com http://files.afghanpaper.com/pics/201112/201112062019252555.jpg
موضوع :
اخبار وگزارش ,